Zoom'un Kurumlara Kattığı Finansal Değerler

Zoom'un Kurumlara Kattığı Finansal Değerler

Zoom ile Daha Kaliteli Bağlantılar, Üretkenlik ve %261’e Varan Yatırım Getirisi

Yeni bir araştırma çalışmasının göstergesine göre, Zoom birleşik iletişim platformunun, altı aydan kısa bir sürede %261’lik bir yatırım getirisi sağladığını gösteriyor.

Zoom tarafından yaptırılan ve Forrester Consulting tarafından yürütülen bir çalışma olan “Zoom Birleşik İletişim Platformunun Toplam Ekonomik EtkisiTM”, Zoom’u tercih edenlerin avantajlarını şu şekilde sıraladı:

  • Çalışan başına haftada 52 dakikaya kadar üretkenlik ekleyerek çalışan verimliliğini artışı
  • Satışların değere dönüşme süresini %70 oranında iyileştirerek satış döngüsü etkinliğini hızlandırması
  • Gereksiz teknolojileri ortadan kaldırması ve tasarrufu artırması

Zoom’un kullanıcıların hayatına girmesiyle hem kurumlar hem de çalışanlar avantaj sağlamıştır. Çalışanlar zamandan tasarruf yapıp üretkenliklerini artırırken, kurumlar da karlılıklarını artırır. Zoom sayesinde şirketler, ofis ve iş seyahatleri giderlerinin önüne geçmiş ve globalleşmenin avantajlarından yararlanmaya başlamıştır. Öyle ki, daha önce ulaşamadıkları, konuşamadıkları kişilerle de mesafe farketmeksizin konuşup, işlerini kolayca halledebilir hale gelmişlerdir. Her gün özelliklerine yenisini ekleyen Zoom, Metaverse dünyasına da giriş yapmıştır.

Kullanım kolaylığı ve özgün özellikleriyle kullanıcılar için de ayrı bir tercih sebebidir. Araştırmalara göre kullanıcıların, uygulamayı tercih etmelerindeki en büyük sebeplerinden biri de kullanım kolaylığı olarak gösteriliyor. Sadece tek bir link ile toplantı yapmanızı kolaylaştırıyor ve her sektöre hitaben kullanılabilecek paket imkanları sunuyor. Kullanıcılara beden dili konusunda da görüntülü olması sebebiyle avantaj sağlıyor. Zoom tarafından verilen bilgiye göre bir toplantıyı en verimli kılacak unsurlardan biri de zamandır. Bir toplantı ne kadar kısa ve öz olursa, odaklanma da o kadar sabit kalır. Evde, kafede görüntülü olarak yapılan toplantılarda dağıtıcı unsurlar oldukça fazladır bunun için de arka plan görüntünüzü kişiselleştirip karşı tarafın dikkatinin dağılmaması için yardımcı olabilirsiniz. Azlık daha çoktur ilkesinden yola çıkarak Zoom, ideal toplantı dakikasını 30 olarak belirlemiştir. Kullanıcı dostu Zoom çıkarttığı her özellikle toplantıları kaliteleştirir ve karşı tarafın da potansiyel kullanıcı olma olasılığını artırır. Zoom kullanmak kaliteli toplantılar sağladığı gibi ayrıca firmalar için de iyi bir repütasyon sağlar. Karlılıklarını artıran kurumlar, dünyanın her yerine her yerden ulaşmanın özgürlüğünü yaşayabilirler.

Okta Businesses at Work Raporu’na Göre Zoom’u anlattığımız yazımızı da buradan inceleyebilirsiniz.

Önceki
Sonraki