Zoom ile Google Meet’in Yeni İş Ortaklığıyla Daha Fazla Odayı Daha Fazla Toplantıya Bağlama

Zoom ile Google Meet’in Yeni İş Ortaklığıyla Daha Fazla Odayı Daha Fazla Toplantıya Bağlama

Zoom ile Google Meet’in Yeni İş Ortaklığıyla Daha Fazla Odayı Daha Fazla Toplantıya Bağlayın

Global iş ortakları ve müşterilerle esnek ortamlarda çalışabilmek, yeni çalışma biçimleri için çok önemlidir. Bu kilit paydaşlarla bir çalışma alanından daha kolay bir şekilde iletişiminize yardımcı olacak Zoom ile Google Meet iş birliğini duyurmaktan gurur duyuyoruz.

Google Meet için Zoom Interop, Zoom Rooms’un Zoom müşterileri için ek donanım veya abonelik gerektirmeden Google Meet toplantılarına ve Google Meet donanım cihazlarının Zoom Toplantılarına çağrı yapmasına olanak tanır. Bu birlikte çalışabilirlik çözümünün yalnızca yönetici tarafından yapılandırılması ve etkinleştirilmesi gerekecek ve bugünden itibaren kullanıma sunulması bekleniyor.

Sektör lideri şirketler arasındaki video birlikte çalışabilirliği, özellikle ofise dönen insanlar daha fazla video konferans odası ve ekipmanı kullandığından, tüm müşterilerimiz için çok daha fazlasını sağlıyor. Bu, farklı bir sağlayıcı kullanan müşteriler veya ortaklarla daha iyi bağlantı kurmamızı sağlar.

Google Meet için Zoom Interop ile Zoom Rooms kullanıcıları, bir Google Meet toplantısına telefonla kolayca katılabilir. Google Meet davetini bir Zoom Room’a iletin ve basılacak tek bir düğmeyle anında Google Meet toplantısına katılın.

Bir odadan bir Zoom veya Google Meet toplantısına kolayca katılın.

Zoom ve Google Meet Nasıl Çalışır?

Tüm görüntülü iletişimler için yalnızca Zoom Toplantılarını ve Zoom Odalarını kullanan A Şirketi olduğunuzu, ancak Google Meet kullanan B Şirketi ile haftalık toplantılar yaptığınızı hayal edin. A Şirketi bir Google Meet daveti alır. Davet alındıktan sonra, A Şirketinin toplantıya katılmak istediği Zoom Rooms takvimine iletilir.

Zoom Room, toplantı davetinin Google Meet için olduğunu anlayacak ve Tek Dokunuşla Katıl düğmesiyle birlikte takvim girişini görüntüleyecektir. Toplantı zamanı geldiğinde, A Şirketi kullanıcıları Zoom Room’a girerek oda kumandasındaki Google Meet düğmesine dokunabilir ve Zoom Room, Google Meet toplantısına katılabilir.

Kullanıcılar, katılmak için toplantı kimliğini manuel olarak da girebilir; bu, harici toplantı sahiplerinden takvim davetlerini iletme ihtiyacını ortadan kaldırır.

Bir konferans odasında bir Zoom Toplantısı ve Google Meet hizmetindeki kullanıcılarla aynı şekilde çalışır. Google kullanıcıları, aldıkları Zoom davetini Google Meet konferans odasının takvimine iletebilir, hazır olduklarında odaya girebilir ve Google Meet dokunmatik kontrol cihazında tek bir dokunuşla Zoom Toplantısına katılabilirler.

Kullanıcılar, Zoom veya Google Meet toplantısına katıldıktan sonra, çoğu toplantı için gerekli olan yüksek kaliteli video, ses ve sesi veya videoyu kapatmak için kullanıcı arabirimi kontrolleri dahil olmak üzere bir dizi temel video konferans özelliğinden yararlanabilir. Ancak birlikte çalışma çözümü, Zoom Rooms veya Google Meet odalarının tüm yerel özelliklerini desteklemeyecektir.

Birden fazla platformda toplantı düzenleyen müşteriler için, bekleme odası atlaması yapılandırılabilir, böylece A Şirketinin sahibi olduğu bir Zoom Odası, kimliği doğrulanmış bir oda sistemi olarak A Şirketinin ev sahipliği yaptığı bir Google Meet toplantısına katılabilir ve bekleme odasını atlayabilir. Bu, B Şirketinin ev sahipliği yaptığı Zoom Toplantılarına katılan B Şirketinin sahibi olduğu Google Meet donanımı için de geçerlidir.

Yakın zamanda piyasaya sürülen birlikte çalışma özelliği

Bu çeyrekte ek birlikte çalışabilirlik özellikleri oluşturmakla meşguldük!

Zoom Rooms 5.13’te, toplantı bilgilerini doğrudan Zoom Rooms Denetleyicisine veya Zoom Rooms for Touch cihazına girerek bir Microsoft Teams toplantısına katılma özelliğini kullanıma sunduk.

Google Meet, Microsoft Teams ve Cisco toplantı çözümleri dahil olmak üzere popüler toplantı platformları için özel kısayolları doğrudan Denetleyici ana ekranında görüntüleme seçeneğini de kullanıma sunduk. Bu, kullanıcıların toplantı bilgilerini kolayca ve hızlı bir şekilde girmelerine ve toplantıya katılmalarına yardımcı olur.

2023 Yılının 2. Çeyreğinde Tüm Zoom Meetings aboneleri için temel SIP birlikte çalışabilirliğini açmayı planlıyoruz. Bu, kuruluşunuz, SIP tabanlı video konferans sistemlerini kullanarak katılan harici konuklarla bir Zoom toplantısı düzenlerse, toplantı davetinde toplantıya katılmak için ihtiyaç duydukları her şeye sahip olacakları anlamına gelir. Konferans Odası Konnektörü (CRC), kendi standart tabanlı video konferans sistemlerine sahip Zoom müşterileri için tüm özellikleri ve işlevleri sağlar.

Zoom ve Google Meet ile birlikte daha iyi bağlantı

Google Meet için Zoom Interop bugün Windows, Mac ve çoğu Cihaz için Zoom Rooms’ta mevcuttur. Zoom ve Google, özellikler eklemek ve birlikte çalışma deneyimini iyileştirmek için birlikte çalışmaya devam etmeyi umuyor. Zoom Rooms ile hibrit iş gücünü nasıl daha iyi etkinleştirebileceğinizi öğrenmek ve Zoom teklifi almak için Bircom.com sitesinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Önceki
Sonraki