Daha Keyifli Zoom Toplantıları İçin Yenilikler

Daha Keyifli Zoom Toplantıları İçin Yenilikler

2023 yılında iletişimde kalmanıza, verimliliği artırmanıza ve enteresan tecrübeler yaşamanıza yardımcı olacak yeni ayrıcalıkları paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.

İster şahsi avatarınızı oluşturun, ister toplantı şablonlarıyla toplantılarınızı basite indirgeyin ya da toplantılarda Soru-Cevap etkinliğiyle öğrenme alanı oluşturun, bu ayrıcalıkları nasıl kullandığınızı göreceğimiz için heyecanlıyız.

İşte Zoom’da kullanacağınız yeni ayrıcalıklar:

Zoom Avatarları Nedir?

Toplantılarınızı daha esnek ve eğlenceli hale getirmek için filtreler kısmına yeni avatarlar eklendi. Geçen sene kullanıma açılan hayvan avatarlarına ek olarak bu avatarlar, toplantılarınızda ve buluşmalarınızda kullanabileceğiniz kişiselleştirebileceğiniz sanal karakterlerdir. Çok sayıda kişiselleştirme varyasyonu ile “sanal kişiliğinizi” orijinal ve eğlenceli bir şekilde herkese gösterin! Avatarlar, hareketlerinizi ve mimiklerinizi yansıtarak videoda görünmenize gerek kalmadan kendinizi hareketli bir şekilde sunmanıza imkan tanır ve sabit profil resimlerine daha enteresan bir alternatif sunarak toplantılarınıza daha fazla eğlence ve hareket katar.

Zoom Avatarlara neden gerek duyulur?

  • Toplantı sırasında yemek yediğinizin görünmesini istemiyorsanız, avatarlar çok iyi kamufle aracı olur.
  • Durağan bir profil resmi yerine daha hareketli bir görüntü sunabilirsiniz.
  • İş toplantılarını, online ekip kaynaşmasını ve sıradanlaşmış toplantıları daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Avatarlar, dünya genelindeki tüm Zoom kullanıcıları için şu anda beta olarak kullanılabilir. Beta sürümünde ilerledikçe, avatarınızı oluşturma aşamasında kullanabileceğiniz yeni yüz özellikleri, saç stilleri ve daha fazla özelleştirme seçenekleri eklenecektir.

Toplantı Taslakları

Her toplantının kendine has olduğunu hepimiz biliyoruz. İster müşterilerle toplantı yapın, ister ürün tasarlaması ya da ekip oluşturma çalışması yapın, farklı toplantı çeşitleri için farklı ayarlar gerekir.

Ancak her toplantı çeşidi için ayarlarınızı değiştirmekle uğraşmak zaman alabilir. Bu süreci sadeleştirmeye yardım etmek için artık ihtiyaçlarınız doğrultusunda gereken ayarları otomatik olarak uygulayan özel toplantı taslakları oluşturabilir, kaydedebilir ve bu taslaklar arasından seçim yapabilirsiniz.

Zoom’un Işlerinizi Daha Da Sadeleştirmek Için, Taslakları Kullanmanıza Yardımcı Olacak Üç Adet Kullanıma Hazır Toplantı Taslağı:
  • Büyük Toplantılar: Bütün toplantı paydaşları için otomatik alt yazıların etkinleştirildiği ve içeriğin daha sonra kullanılmak üzere otomatik olarak kaydedildiği, tüm ekibe yönelik ve genel katılımlı toplantılar için en iyi seçenektir.
  • Seminerler: Toplantı paydaşlarının ekran paylaşımı gibi ayarlarının devre dışı bırakılmasıyla, daha sert katılımcı kontrolünün gerekli olduğu kurumsal eğitim veya üniversite dersleri için idealdir.
  • 12 Senelik Eğitim: Dikkat dağıtan özellikler sınırlandırılıp daha fazla öğrencinin katılım ve üretkenliğin teşvik edilmesi için gelişmiş oylamaların , anketlerin ve testlerin düzenlenmesine imkan sağlayan, K-12 derslerine uygun bir taslaktır.

İster bu yeni varsayılan toplantı taslaklarından birini kullanın, ister kendi toplantı taslağınızı özelleştirin; Toplantı Taslakları’nı kullanmak, ayarları değiştirmekle zaman kaybetmek yerine doğru toplantı türüyle güvende hissetmenize ve ana fikrinize odaklanabilirsiniz.

Zoom'da Toplantı İçi Sohbette Tepkiler Nasıl Kullanılır?

Toplantı içi sohbet, Zoom toplantılarınızda yorum ve bilgi paylaşmak için önemli bir seçenektir. Zoom, toplantı içi sohbet deneyimini artırmak için bu ayın sonlarında, toplantı katılımcılarının toplantı sırasında sohbetlerde mesaj dizileri oluşturmasına ve emoji  tepkilerinin bir araya getirmesine imkan veren mesaj dizilerini ve tepkileri kullanıma açıyor. Böylece sohbet mesajları daha düzenli hale getirilecek ve katılımcıların hangi mesajlara nasıl yanıt verdiği net biçimde görülebilecek.

Zoom Toplantılarında Soru-Cevap Nasıl Yapılır?

Zoom Webinarlarındaki Soru – Cevap özelliği, webinar katılımcılarının ilgisini yukarda tutmanın iyi bir yoludur. Artık bu özelliği toplantılarınızda da kullanabilirsiniz. Soru-Cevap özelliği, toplantı sahiplerinin soruları tek bir kutucuktan görüntüleyip yanıtlayarak daha düzenli olmasını sağlar.

Bundan sonra toplantılarda tüm soruları cevapladığınızdan emin olmak için toplantı sohbetlerini control etmenize gerek kalmayacak. Soru-Cevap pop-uplarından  oturum sahipleri ve ortak oturum sahipleri soruları görüntüleyip cevaplayabilir veya cevaplamadan geçebilir. Oturum sahipleri, toplantı katılımcılarının tüm soruları mı yoksa yalnızca cevaplanan soruları mı görüntüleyebileceğini belirleyebilecek.

Önceki
Sonraki