RUT955 USB Printer Bağlantısı

RUT955 USB Printer Bağlantısı

Bu makale, bir RUT955 yönlendiricinin USB bağlantı noktasına bağlı bir yazıcının nasıl kurulacağına ilişkin adım adım yönergeleri bulabilirsiniz.

Gerekli koşullar aşağıdaki gibidir;

FW sürümü RUT9XX_R_00.04.77 veya daha yenisini çalıştıran bir RUT955 Router
Windows 10 işletim sistemi çalıştıran bir bilgisayar,
Bir USB A’dan B’ye yazıcı kablosu.

  1. Yazıcıyı RUT955 yönlendiricinizin USB bağlantı noktasına bağlayın. PC’nizi Ethernet kablosu veya kablosuz olarak yönlendiriciye bağlayın.
  2. Router’ın WebUI’sinde oturum açın ve Hizmetler → USB Araçları → Yazıcı Sunucusu sayfasına gidin. Düzenle düğmesine tıklayın ve yazıcı ayarlarını yapılandırın;
  3. Yazıcıyı etkin konuma getirin. Aygıt alanı, yazıcının aygıt dosyasının yolunu göstermelidir – onu seçin. “N/A” yazıyorsa, yazıcıyı yeniden bağlamayı deneyin.
  4. PC’nizde Yazıcılar ve tarayıcılar sayfasını açın. Yazıcı veya tarayıcı ekle düğmesine tıklayın ve “İstediğim yazıcı listede yok” notu görünene kadar bekleyin;     
  5. Aşağıdaki pencerede TCP/IP adresi seçeneğini seçin ve İleri’ye tıklayın.
  6. TCP/IP Device öğesini seçin, yönlendiricinin LAN IP adresini ve port adını girin. Örneğin:

  7. Bir sonraki pencerede, Aygıt Türü: Standart’ı seçin, açılır listeden yazıcınızın üreticisini bulun ve seçin;
  8. Listeden yazıcınızı bulun ve seçin;
  9. PC yazıcı sürücülerine bakacaktır. Yazıcınızın sürücüleri daha önce yüklendiyse, bunları değiştirme veya şu anda yüklü olan sürücüleri kullanma seçeneğini belirleyebilirsiniz.

  10. Sonraki iki pencerede sizden yazıcı için özel bir ad girmeniz ve paylaşım haklarını ayarlamanız istenecektir. En son pencere, yazıcının başarılı bir şekilde kurulup kurulmadığını öğrenmek için bir test sayfası yazdırma seçeneği sunar. Onu seçer ve yazıcınızdan bir test sayfası çıktığını görürseniz – tebrikler, yazıcınızı başarıyla kurdunuz!

Önceki
Sonraki