Yealink Masaüstü Video Konferans Özellikli IP Telefon Çözümleri

Yealink Masaüstü Video Konferans Özellikli IP Telefon Çözümleri

Günümüzün iş ortamında Video konferans artık bir lüks değil, bir gereklilik. Video, uzaktan toplantı katılımcılarına jestleri, yüz ifadelerini ve diğer vücut dilini ifade etme yeteneği vererek iş iletişimini daha etkili hale getirmeye yardımcı olur. Bu blog yazımızda ip telefon olarak kullandığınız ofis telefonunuzu neden video konferans özellikli seçmeniz gerektiğinden bahsedeceğiz.

Toplantılarda Video Kalitesinin Önemi

Video, şüphesiz son birkaç yıl içinde ticari iletişim cephaneliğine yapılan en önemli eklemelerden biridir. Tüm sektörlerde iş etkileşimini önemli ölçüde geliştirmiştir.

Video, beden dilini iletmenin yanı sıra, katılımcıların etkileşimde kalmasına ve sohbete odaklanmasına yardımcı olarak üretkenliği artırır ve yanlış anlamaları azaltır. Tüm bu faktörler daha iyi işbirliğine ve daha etkili karar vermeye yol açabilir.

Sadelik Anahtardır

Geçmişte, bir video konferans ayarlamak külfetli, zaman alıcı ve hatalara açıktı. Aynı zamanda uzman teknik personel gerektiriyordu. Videonun kalitesi nispeten düşüktü, ancak maliyeti yüksekti ve yalnızca sınırlı uzaktan katılıma izin veriyordu. Ancak bu sınırlamalara rağmen işletmeler, video bileşeninin değerini fark ettikleri için bu tür sistemlere yatırım yaptı.

Bugün, görüntülü iletişimin karmaşıklığı neredeyse tamamen ortadan kalktı ve uzaktaki bir iş ortağı, çalışan veya müşteri ile video iletişimini bir ip telefon ile telefon görüşmesi yapmak kadar basit hale getirdi.

Onlarca, hatta yüzlerce kullanıcıyla büyük ölçekli video konferanslara katılım, video özellikli bir ofis telefonundan veya masaüstü, dizüstü bilgisayar, tablet veya cep telefonuna yüklenen yazılımlar kullanılarak kolayca gerçekleştirilebilir.

Yealink'in Masaüstü Video Teklifleri

Yealink, video özellikli ürün ve hizmetler sağlamada dünya lideridir. En dikkate değer olan ürünlerinden bazıları, çeşitli masaüstü video özellikli ofis telefonları ve video konferans uygulamaları ve yazılımlarıdır.

VP59 masaüstü görüntülü telefon

Yealink VP59 masaüstü video telefonu, Yealink'in amiral gemisi ürünlerinden biri olarak kabul edilir ve son teknoloji ürünü bir video özellikli ofis telefonu deneyimi sunar. Cihaz, herhangi bir SIP tabanlı IP PBX veya bulut tabanlı telefon hizmetiyle kullanıma uygun birleşik iletişim sürümüyle gelir.

Biri Zoom sertifikalı ve diğeri Microsoft Teams sertifikalı olmak üzere iki farklı sürüm daha mevcuttur. Sertifikasyon, bu şirketlerin, iletişim sistemleriyle derinlemesine entegrasyonun tadını çıkarırken kusursuz bir şekilde çalıştıklarından emin olmak için cihazları titizlikle test ettikleri anlamına gelir.

Görüntülü telefon hem yöneticiler hem de uzaktan çalışanlar için tasarlanmıştır. Yüksek kaliteli 8" 1280×800 piksel dokunmatik ekranı ve Yealink'in Noise Proof teknolojisi ile yüksek tanımlı ses desteği sayesinde üstün bir iletişim deneyimi sağlar.

Beş yönlü karışık sesli/görüntülü konferansı ve yerleşik Wi-Fi, Gigabit Ethernet ve Bluetooth dahil birçok bağlantı seçeneğini yerel olarak destekler. Android 7.1 tabanlı, tüm yerleşik Android uygulamalarıyla birlikte gelir ve üçüncü taraf uygulamalar aracılığıyla kapsamlı işlevsellik artırmayı destekler.

T58W Pro kameralı telefon

Yealink'in kameralı T58W masa telefonu, bir dizi gelişmiş özellik sağlarken kullanım kolaylığı sağlamak için tasarlanmış üst düzey bir video telefondur. 7" 1024×600 piksel dokunmatik ekrana sahip olan bu cihaz, 720p30 HD video ve HD ses sunabilir.

Cihaz yerleşik Bluetooth ve Wi-Fi'ye sahiptir ve hatta çalışma alanınızdaki sinir bozucu kablolardan tamamen kurtulmanız için Bluetooth özellikli bir ahize sunar. Android 9.0 işletim sistemine dayalı olarak, Google Play mağazası aracılığıyla tüm Android cihazlarda kullanıma sunulan tüm uygulamaları kullanabilir.

VC Masaüstü yazılımı

Yealink'in VC Desktop yazılımı, herhangi bir masaüstü veya dizüstü bilgisayarı bir video konferans istasyonuna dönüştüren yüksek kaliteli, uygun maliyetli bir video işbirliği çözümüdür. Yazılım, tam HD 1080p video kalitesi ve son derece işlevsel içerik paylaşımı sunarak uzaktan işbirliğini kolaylaştırır.

Yealink'in Toplantı Sunucusu ile entegrasyonu sayesinde, zengin özellik seti konferans planlama ve hatırlatıcıları, tek dokunuşla konferans erişimini, konferans kontrolünü ve diğerlerini içerir. H.323 ve SIP çift protokol desteği ile geniş bir birlikte çalışabilirlik içerir ve üçüncü taraf iletişim sistemleriyle etkileşime izin verir.

Android ve iOS için VC Mobile uygulamasıyla birlikte VC Desktop yazılımı, Yealink'in kapsamlı video konferans ekosistemini tamamlıyor.

Yealink'in video masaüstü ofis telefonu  çözümleri, onları herhangi bir işyerine değerli bir katkı haline getiren birçok özellik ve avantaj sunar. Kullanıcı dostu arayüzleri, yüksek kaliteli ses ve görüntüleri ve popüler video konferans platformlarıyla sorunsuz entegrasyonu sayesinde Yealink'in çözümleri, ekiplerin her yerde etkili bir şekilde işbirliği yapmasına ve iletişim kurmasına olanak tanır.

Önceki
Sonraki