Çağrı Merkezi Kulaklığı Neden Önemlidir?

Çağrı Merkezi Kulaklığı Neden Önemlidir?

Çağrı merkezleri hepimizin bildiği gibi gürültülü ortamlardır ve bu gürültü çalışanlarda stres, yorgunluk ve gerginliğe yol açar. Çalışanlar bu stresi müşterilere de yansıtır ve kalitesiz konuşmalar gerçekleşir. Kimse birbirini duyamaz, konuşulanlar anlaşılmaz ve cümle tekrarı nedeniyle çok zaman kaybedilir. Bir şirketin veya çağrı merkezlerinin kaliteli hizmet sağlayıp sağlamadığını çalışma ortamından da anlayabilirsiniz. Arkadaki gürültünün karşı tarafa yansımıyor olması bu kaliteyi artırır. İşte tam bu noktada çağrı merkezi kulaklığında gürültü önleyici mikrofonların bulunması önemli rol oynar. Çağrı merkezi kulaklıkları ve ofis kulaklıkları aslında aynıdır her ikisinde de gürültü filtreleme oldukça önemlidir.

Böyle bir ortamda, en basit herkesin rahatlıkla kullanabileceği mümkünse tak-çalıştır şeklinde çalışan ve gürültü önleyici mikrofonlu kulaklıklar

tercih edilmelidir. Kulaklık tercihi yaparken ergonomik yapı çalışanlar için önemlidir. Çağrı merkezi kulaklık modelleri oldukça uzun süreli kullanım gerektirir bu nedenle seçim tercihiniz doğru olmalıdır. Tabi ki herhangi bir ofis kulaklığı da kullanabilirsiniz ama çağrı merkezi kulaklıklarında dikkat edilmesi gereken unsurlara özellikle incelenmelidir. Tüm gün kulaklıkla çalıştıklarını düşünürsek konfor her şeyden önde gelir. Mümkünse hafif bir kulaklık, esnek bir kafa bandı, üzerinde çağrı kontrol ünitesi bulunan ve terletmeyen kulak yastıkları olan kulaklıklar tercih edilmelidir. EPOS’un giriş seviyesi kulaklıkları bu tür çalışma ortamları için uygundur. Görsellikten ziyade işlevsel ve kaliteli materyal seçimi özellikle çağrı merkezi kulaklığı seçerken önem arz eder. Kablo uzunluğu da çalışanların hareketlerini kısıtlamamak adına bir başka tercih sebebi olarak karşımıza çıkar. Tak- çalıştır şeklinde çalışan kulaklıklarda EPOS ürünlerinde farklı bağlantı çeşidi de mevcuttur. Type-C, ya da standart USB veya jack girişi tercihi yapabilirsiniz.

Çağrı kontrol ünitesinin bulunması çağrılara anında cevap vermek açısından önemlidir. Kimse bekletilmeyi sevmez ve seri hareket her zaman çift taraflı avantaj sağlar. Bir kulaklıkta çağrı kontrol ünitesinin üzerinde ses kontrolü, sessize alma ya da çağrıyı karşılayabilme tuşlarının olması gerekir.

Bir diğer önemli kriter ise UC uyumluluğu olan ürünlerdir, günümüzde artık çoğu toplantılar sanal yapılıyor ve şirketler birçok farklı iletişim platformları üzerinden işlerini yürütüyor. Cisco, Microsoft Teams, Skype ve Zoom bunlardan en yaygın olanlarıdır. Uyumun yanı sıra ayrıca sertifikalı ürünler dediğimiz bir ürün grubu da vardır bu da aslında ürüne entegre edilmiş ekstra bir tuşla sağlanır. EPOS ADAPT 160T Microsoft Teams sertifikalıdır ve ürünün çağrı kontrol ünitesinde bir Teams butonu vardır, kişi toplantıyı buradan yönetebilir. Microsoft Teams sertifikalı kulaklık ekstra bir çözümdür, olmazsa olmaz diyebileceğimiz bir kulaklık değildir. Şüphesiz ki bu kulaklığı ofis kulaklığı olarak da kullanabilirsiniz.

Çağrı merkezi kulaklıkları bu kriterler doğrultusunda seçildiğinde daha iyi bir çalışma ortamı ve daha kaliteli bir hizmet sunar.

Önceki
Sonraki