Yealink Telefonlarda SIP Hesabını Silme

Yealink Telefonlarda SIP Hesabını Silme

Bir Yealink telefonunuz var ve üzerindeki SIP hesabını silmek istiyorsunuz. Ancak web arayüzünde bu konuyla ilgili herhangi bir konfigürasyon bulamıyorsunuz. Bu durum birçok kullanıcı için kafa karıştırıcı olabilir. Ancak endişelenmeyin, çözüm aslında oldukça basit.

Yealink telefonlarda SIP hesabını silmek için cfg dosyasında %NULL% parametresini kullanabilirsiniz. cfg dosyası bir yapılandırma dosyasıdır ve Yealink telefonunuzun birçok özelliğini ve ayarını kontrol eder.

Cfg dosyasında aşağıdaki parametreleri %NULL% olarak ayarlayarak SIP hesabınızı silebilirsiniz:

#!version:1.0.0.1

 

account.1.auth_name =%NULL%

account.1.enable =%NULL%

account.1.label =%NULL%

account.1.display_name = %NULL%

account.1.outbound_host = %NULL%

account.1.outbound_proxy_enable = %NULL%

account.1.password = %NULL%

account.1.sip_server_host = %NULL%

account.1.sip_server_type = %NULL%

account.1.user_name =%NULL%

 

Bu işlem, SIP hesabınızın tüm bilgilerini telefonunuzdan silecektir. Ancak %NULL% parametresi işe yaramazsa, https://ticket.yealink.com/ adresinden bir destek bileti oluşturabilirsiniz. Destek biletini oluştururken cfg dosyasını ve firmware (donanım yazılımı) sürümünüzü Yealink destek ekibine bildirmeyi unutmayın.

Bu yöntem, Yealink'in çeşitli modellerinde, örneğin VP59, SIP-T57W, SIP-T54W, SIP-T53W, VP-T49G, SIP-T48S, SIP-T48G, SIP-T46S, SIP-T46G, SIP-T42S, SIP-T42G, SIP-T41S, SIP-T41P, SIP-T40G, SIP-T40P, SIP-T29G, SIP-T27G, SIP-T23G, SIP-T23P, SIP-T21(P) E2, SIP-T19(P) E2, W56P, W52P, VP530, SIP-T38G, SIP-T32G, CP860, SIP-T28P, SIP-T26P, SIP-T22P, SIP-T21P, SIP-T20P, SIP-T19P, SIP-T27P ve SIP-T58A modellerinde kullanılabilir.

Son olarak, bu yöntem firmware sürümü V70 ve daha sonraki sürümler için geçerlidir.

Yealink telefonlarınızı kullanırken bu türden bir sorunla karşılaşırsanız, bu çözümün işinize yarayacağını umuyoruz. Her zaman olduğu gibi, herhangi bir sorunuz veya sorununuz olursa, Bircom'un destek ekibi sizinle ilgilenmeye hazırdır.

Telefon deneyiminizi en üst düzeye çıkarmak için Yealink'in kullanıcı dostu özelliklerini ve sürekli destek hizmetlerini keşfetmeye devam edin. Yealink telefonunuzu verimli ve etkili bir şekilde kullanabilmeniz için ihtiyacınız olan tüm araçlar ve bilgiler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Önceki
Sonraki