Bluetooth Kulaklık Nedir, Avantajları Nelerdir?

Bluetooth Kulaklık Nedir, Avantajları Nelerdir?

Bluetooth Kulaklık Nedir, Avantajları Nelerdir?

Bluetooth kulaklık, kullanıcının cep telefonuna, müzik çalarına, bilgisayarına veya müzik setine bağlanan stereo kulaklıklardır. Bluetooth kulaklıkların, sürücülerine ses alma ve gönderme yöntemi dışında kablolu kulaklıklardan hiçbir farkı yoktur. Bluetooth kulaklıkların temel amacı, elektrik enerjisini yani ses sinyallerini, ses dalgalarına dönüştüren bir dönüştürücü görevi görmektir. Bu hem kablolu hem de kablosuz kulaklıklar için geçerlidir.

Sürücülerden bir analog ses sinyali geçtiğinde ve sürücülerin diyaframında orantılı bir harekete neden olması şeklinde çalışmaktadır. Diyaframın hareketi, ses sinyalinin AC voltajının şeklini taklit eden ses dalgaları üretmek için havayı hareket ettirir. Bu kulaklık diyafram hareketi, kulaklıklarda ne tür bir sürücü bulunursa bulunsun gereklidir. Bununla birlikte, en yaygın olanları dinamik tipte olan kulaklık modelleridir. Bu kulaklıklar cihazla eşleşmeye geçtiğinde bir ağ kurulur bu da ses iletimini sağlar.

Geniş kulak kapsülleri sayesinde gürültüyü filtreler. Bunun yanı sıra aktif gürültü engelleme yani ANC teknolojisi sayesinde de sizi ve karşıdaki kişiyi tamamen konuşmaya odaklar. Aktif gürültü engelleme teknolojisi açısından düşünüldüğünde EPOS ADAPT bluetooth kulaklıklar hareket halinde dışarıda kullanabileceği gibi ofis içinde de kullanabilir bir yapıya sahiptir. Dolayısıyla çağrıları karşılayabileceğiniz ya da toplantıya katılabileceğiniz bir çağrı merkezi kulaklığı görevi görmesinin yanında multimedya kulaklığı olarak da kullanabilir.

Bluetooth teknolojisine sahip kulaklıklar açısından düşünüldüğünde önemli olan bir diğer detay ise kulaklığın diğer cihazlarla olan eşleştirme süreçleridir. Özellikle kulaklık seçimi yaparken dikkat edilmesi gerekenler arasında bulunan kolay eşleştirme özelliği bluetooth kulaklık eşleştirme sorunu problemlerinin önüne geçmektedir. Hızlı eşleştirmeli kulaklık aldığınız takdirde sesin karşı tarafa aktarım sorunu olmayacak karşı taraf ile aranızdaki iletişimsizlik ortadan kalkacaktır. Bu açıdan değerlendirildiğinde EPOS kulaklık modellerinde bulunan EPOS Voice Clarity özelliği sizlere konforlu bir çağrı sunmaktadır.

Kurumsal yaşamın yanı sıra gündelik yaşamda da sıklıkla kullandığımız bluetooth kulaklık ve kablosuz kulaklık modellerinin şüphesiz en büyük avantajı kişiye sunduğu özgürlük hissinden gelmektedir. Bluetooth teknolojisinin sunduğu hızlı eşleştirme ve kablolu kulaklıklarda bulunan mekânsal sınırlandırmalardan uzak bu kulaklıklar nerede olursanız olun sizlere rahatlıkla kullanım imkanı sunmaktadır. Seçiminiz ister EPOS ADAPT 600 kulak üstü kulaklık olsun ister EPOS ADAPT 400 boyun bantlı kulaklık olsun, sizlere sunduğu avantajlarıyla ofis içerisinde ve gündelik yaşamda ses kalitesinden ve özgürlüklerinizde ödün vermeden görüşmeler gerçekleştirme imkanı sunmaktadır.

EPOS ADAPT Serisi hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Önceki
Sonraki