Türkiye pazarına Bircom tarafından sunulan Yealink markalı ürünlere bir yenisi katıldı.  Yealink’in yeni video konferans çözümü VC 800 kurumların video konferans ihtiyaçlarına cevap verirken bu alandaki standartları en üst düzeye taşıyor.

Yealink VC 800 ile her düzeyde kullanıcı için basit kullanımlı arayüzü ile efektif bir video konferans deneyimi yaşatmayı hedefliyor. 24 ayrı nokta ile video konferans yapabilen ve 2 ayrı sanal toplantı odası ile kullanılabilen VC 800 1080p / dakikada 60 kare video kalitesinin yanı sıra Harman Kardon marka hoparlörlerle desteklenen HD ses kalitesi de sunuyor.

Yealink’in kullanıcılarına sağladığı Yealink Toplantı Sunucusu (Yealink Management Server) sayesinde önceden toplantı takvimi belirleyebilme ve tek tuş ile konferans görüşmeye katılım mümkün.

60 ayrı kullanıcıdan video aktarımının yanı sıra 30 ayrınoktadan paylaşılan ekran içeriği 1080p kalitesinde aktarılabiliyor.

Yealink VC 800’ün öne çıkan diğer özellikleri arasında şunlar sayılabilir:

  • Konferans görüşmenin video veya ses kaydını alınabilmesi, gerektiğinde ekran görüntüsünün de kaydedilebilmesi.
  • LDAP ve çoklu dil desteği.
  • Otomatik yankı engelleme ve otomatik kazanç ayarı yapabilen mikrofon ile konforlu ses aktarımı.
  • H.265/HEVC video kodekleri ile 512 kbps gibi düşük bant genişliklerinde bile 1080p HD kaltesinde videogörüşme sağlayabilme.
  • Paket kayıplı şebekekoşullarında %30’a kadar kayıpların otomatik olarak tolere edebilme.Temmuz – 2017 –