Eski Büyükdere Cd. No:61, 34415 Kâğıthane
0212 319 9700
info@bircom.com

Bircom

Sanal Toplantı

 

Dünyanın her yerindeki ekipler ve müşterilerle özgürce bağlantı kurabilmek, sanal toplantıların en temel özelliklerindendir. Ancak bu özelliğin olumlu sonuçlarını doğru teknolojiyle tamamladığımızda daha verimli sonuçlar alabileceğimizi de unutmamak gerekir.

Pandeminin başında hepimizin de deneyimlediği gibi yapılan görüşmelerde ses bozulmaları yaygındı ve çoğumuz bu durumu görmezden geliyorduk. Ancak dünya yeni normale geçerken insanların beklentileri değişmeye başladı ve bu da insanların artık standart olmayan toplantılar için sabrı kalmadığını bize gösterdi. İşverenler de çalışanlarını ve şirketlerini yüksek kaliteli ses ve görüntü teknolojileri ile güçlendirmenin önemini anlamış oldu.

Ipsos ve EPOS tarafından 2021 yılında sanal iş birliği üzerine yapılan araştırma makalesinden alınan verilere göre;

Son kullanıcıların %79’u, 2020 yılına göre %7’lik bir artışla video konferansın verimliliğinin farkında. İşverenlerin %21’i görüntülü toplantılarla kendilerini, ekiplerine daha yakın hissettiklerini belirtiyor ve  %17’si de güven oluşturduğuna inanıyor.

Çalışanlar, gelecek çalışma düzeninin hibrit çalışma düzeni olduğuna inanıyorlar

İşverenlerin %53’ü, çoğu çalışanın önümüzdeki yıl iş yerinden daha verimli çalışacağını düşünürken, çalışanların sadece %26’sı böyle düşünmekte.

Her zamanki gibi, profesyonel kalın

Sanal bir toplantıda, kötü ses kalitesi, profesyonelliğe bir engeldir. İşverenlerin %60’ı daha iyi ses kalitesinin, müşterileri elde tutmaya yardımcı olacağına inanırken; %71’i ise gelecekte kesintisiz iletişimin ön planda olacağına inanıyor.