Astell&Kern’den Özel Audiophile Lansmanı

Astell&Kern markasının yeni ürünlerini herkesten önce Techno-Fi üyelerine özel olarak “Audiophile Özel Lansmanı” ile ses tutkunlarına tanıtıldı.

Lansmanda Astell&Kern’ün en çok ilgi gören ürünü SP1000 oldu. Türünün tek örneği olan A&ultima SP1000, 8 çekirdekli işlemciye sahip ilk müzik çalar olmasıyla dikkat çekiyor. Hollywood yıldızlarından dünyanın en saygın müzisyenlerine kadar ünlü simalar bu cihazı tercih ediyor. En son özelliklerle donatılmış SP1000, her zaman en iyisini arayanlar için artık Türkiye’den de satın alınabiliyor.

8 çekirdek işlemcili A&ultima SP1000, önceki modellere kıyasla daha yüksek çıkış gücü (3.9Vrms) sağlıyor. Sektörün önde gelen mikroçip üreticilerinden Asahi Kasei’nin amiral gemisi olan çift AKM AK4497EQ DAC çipi, 32bit/384kHz çözünürlükteki müzikleri dönüşüme gerek kalmadan oynatıyor. Sağ ve sol kanallar için atanmış ayrı DAC çipleri, daha geniş sahne ve daha iyi stereo ayrımı da sağlıyor. Her DAC çipi, zengin ve berrak ses reprodüksiyonu oluşturarak dinleyicilerin sesten en iyi şekilde keyif alabilmelerine olanak tanıyor.

Geleneksel ses söz konusu olduğunda, çıkış gücü arttıkça ses daha fazla gürültü ve bozulmaya maruz kalıyor. Astell&Kern’in A&ultima SP1000’de kullandığı gelişmiş ses dizaynı ve sinyal yönetim teknolojileri, daha fazla güç ve daha az gürültü sağlıyor.

A&ultima SP1000, ana ekrandan müzik oynatmayı sağlayan yeni kullanıcı ara yüzü ile kullanıcılarına müzik odaklı bir tecrübe yaşatıyor. Daha hızlı açılma süresi, gecikmesiz işlem yerine getirme kabiliyetleri ve yeni hissel kullanımı kolaylaştıran ara yüzüyle en üst düzey müzik çalar deneyimi sağlıyor. Ses yüksekliği ayarı, ekran açma-kapama ve cihaz açma-kapama gibi özellikleriyle kullanım kolaylığını en üst düzeye taşıyor.

Eylül – 2017 – Bülten