Dünyanın en iyi taşınabilir Hi-Fi müzik çalar markası Astell&Kern’in heyecanla beklenen KANN ve SP1000 modellerin Türkiye’de satışa sunuldu.

SP1000, hem Astell&Kern ürün yelpazesinde hem de dijital müzik çalar alanında 8 çekirdekli işlemciye sahip ilk cihaz olmasıyla öne çıkıyor. Bakır ya da paslanmaz çelik kasaya sahip Astell&KernSP1000’in çok daha hızlı ve kolay kullanımlı bir arayüzü bulunuyor. Bunun yanısıra bağlantı ara birimi USB Type-C sayesinde çok süratli veri aktarımı gerçekleştiriyor ve daha kısa sürede şarj olabiliyor. Astell&KernSP1000’inbir diğer özelliği ise önceki modellere oranla daha yüksek çıkış gücüne sahip olması. Ses kalitesinden ödün vermeyenler için özel olarak tasarlanan cihaz 32bit/384kHz’lik (native) mükemmel ses kalitesinin yanı sıra 5 inç büyüklüğündeki 720p çözünürlüğe sahip ekranıyla göz dolduruyor.

Dünyadaki ilk all-in-one taşınabilir müzikçalar olan Astell&Kern KANN, hem müzik çaları hem de güçlü amplifikatörü tek bir cihazda buluşturuyor. Kulaklık çıkışlarından bağımsız balanslı ve balanssız “line level” çıkış imkanı veren Astell&Kern KANN, yüksek kazanç ayarında balanslı çıkışta 7 Vrms, balanssız çıkışta ise 4 Vrms çıkış gücüyle benzersiz özelliklere sahip. Cihazın 512 GB’a kadar SD kart ve 256 GB’a kadar mikro SD kart olmak üzere 2 kart girişiyle toplamda 832 GB’a kadar yükseltilebilen hafızaya sahip olması, geniş müzik arşivine sahip olanları sevindirecek bir özellik. Ergonomik gövde ile üstün kullanım kolaylığına sahip olmasının yanısıra 6200mA bataryası ile 15 saate kadar kesintisiz müzik dinleme imkanı veriyor. USB Type-C bağlantı arabirimi ile daha kısa şarj süresi ve daha hızlı veri aktarımı ise Astell&Kern KANN’ın bir diğer önemli özelliği.