AR-GE Merkezi

AR-GE Merkezi

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylanan Bircom’un yerinde AR-GE merkezi hem üzerinde çalıştığı projelere hız verdi hem de yeni projeleri hayata geçirmeye başladı. Bircom AR-GE merkezi Türkiye’nin yanı sıra uluslararası pazarda da dikkat çekecek çalışmalarla faaliyetlerini genişletmeyi amaçlıyor.

Bircom’un 2000’li yılların başında kurduğu AR-GE merkezi bugüne dek imza attığı yazılım ve teknoloji geliştirme projeleriyle dikkat çekiyordu. Geçtiğimiz haftalarda T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylanan Bircom AR-GE merkezi, artık sadece Türkiye’de değil, uluslararası arenada da ses getirecek projelere imza atmaya hazırlanıyor. Üniversiteler ile geliştirdiği işbirlikleriyle vizyoner bir bakışı hayata geçirecek olan Bircom AR-GE merkezi, iletişim teknolojileri de dahil olmak üzere çeşitli alanlarda yenilikçi projeler üzerinde çalışıyor.

Şu anda 24 kişinin görev yaptığı Bircom AR-GE merkezi’nde bu sayının 2018 yılında 30 kişiye çıkması hedefleniyor. Bircom CEO ‘su Can İlkhan, AR-GE merkezi’nin çalışmaları hakkında şu bilgileri veriyor: “Bakanlık onaylı seçkin AR-GE merkezleri arasında yer almamız bizlere ciddi bir sorumluluk yüklüyor. Uzmanlığımız teknoloji ve bu uzmanlığı yenilikçi ve vizyoner yaklaşımımızla birleştirerek Türkiye’den dünyaya uzanan çözümler geliştirmeyi amaçlıyoruz. AR-GE merkez’imizde bugüne kadar Callipso gibi yazılımlar, Kazananbayi.com gibi yenilikçi tedarik modelleri, sayısız donanım ve cihazın Türkiye’nin koşul ve ihtiyaçlarına uyarlanması gibi projeler geliştirdik. Yoğun çalışmalarımızla adımlarımızı çok daha hızlı atacak ve yenilikçi projeler oluşturmaya devam edeceğiz.”