Xpeech XSG8000

8 port kapasiteli XSG 8000 VoIP Gateway, ses ve fax hizmetlerini Internet üzerinden gerçekleştirmenizi sağlar. SIP protokolünü destekleyen XSG 8000 SIP destekleyen tüm soft switch, SIP proxy server ve IP PBX ürünleri ile başarılı olarak çalışmaktadır. Türkiye için özel olarak geliştirilmiş yazılımıyla, dilerseniz Türkçe arayüzle ve Türkiye'de satılan telefon santralleriyle tam uyumlu çalışabilmektedir. Multipath özelliği sayesinde, aramanın yönüne göre çağrıyı sabit telefon hattına yada VoIP üzerine yönlendirebilir.

Ses ve faks hizmetlerini Internet üzerinden gerçekleştiren XSG 8000 serisi VoIP Gateway ürünleri MGCP ve SIP standartlarını destekler. Her marka soft switch, SIP proxy server ve IPPBX ile uyumludur. Xpeech Gateway ürünleri ile telefon altyapınızda değişiklik yapmadan, mevcut telefon seti, santral, faks makinesi ya da telekom hatlarınızı kullanabilirsiniz. Xpeech Gateway üzerinde bulunan 4 portlu switch sayesinde, bilgisayar ya da Internet üzerinden çalışan diğer ürünlerle beraber kullanılabilir. Aynı zamanda DMZ, sanal sunucu ve adres sınırlama gibi gelişmiş özellikleriyle şirket Internet alt yapısının tamamına yönelik bir çözüm sunar. QoS (hizmet kalitesi) fonksiyonu ile ses ve veri trafiğini yöneterek, daha kaliteli telefon görüşmelerinin yapılmasını sağlar. ToS (hizmet tipi) desteği ile başka ToS özelliği bulunan router ile anlaşarak, ses ya da veri paketlerinin yönlendirilmesinde öncelik tanımlayabilirsiniz. DDNS desteği ile servis sağlayıcılar tarafından dağıtılan değişken IP bir alan adına çevirilerek uzaktan erişilebilirlik sağlanabilir.
Böylece gateway PPPoE modunda kullanılırak, DHCP yardımıyla Internet bağlantısı bilgisayarlara dağıtılabilir, sunucu bilgisayarda üzerinde web sayfası yayınlanabilir ve benzer uygulamalar yapılabilir. CDR (çağrı kayıt raporu) özelliğini etkinleştirerek, çağrı kayıtlarını süre, zaman, tarih ve gecikme gibi sınıflandırmalarla izlemek mümkündür.
Xpeech Gateway'ler Uzak Mesafe Telefon Hizmeti veren servis sağlayıcıları tarafından kullanılan tüm servisleri ve gelişmiş bir telefon santralinin tüm özelliklerini (arayan numarayı gösterme, çağrı bekletme, çağrı transferi, çağrı yönlendirme, sesli mesaj vb) destekler.

Ürün Modelleri

XSG8000-8O 8FXO, 1WAN, 4LAN, SIP
XSG8000-8S 8FXS, 1WAN, 4LAN, SIP
XSG8000-4S4O 4FXS, 4FXO, 1WAN, 4LAN, SIP
XSG8000-4S4P 4FXS, 4PSTN, 1WAN,4LAN, SIP

Daha fazla bilgi
  • - Gerekli konfigürasyon güncellemelerini, önceden belirlenen zamanlarda otomatik olarak yapar.
   - Bilgisayara ihtiyaç duymaksızın, sesli menü yardımıyla analog telefon tuşlarından kurulum yapılabilir.
   - Tüm santral donanımlarıyla uyumludur, ilave santral yatırımı ve programlama becerisi gerektirmez.
   - Aranan numarayı tanımlayarak en ucuz yolu bulur, gelen çağrıyı oraya yönlendirir.
   - Servis sağlayıcı hizmetinin kesilmesi durumunda, çağrının pahalı ortama aktarılacağını, kullanıcıya sesli mesajla bildirir.