Teltonika RUT500

3G Modem HPSA Router Wireless Access Point

RUT500 yüksek hızlı kablosuz ve Ethernet bağlantılarına sahip kompakt bir 3G yönlendiricidir.
Dahili HSPA+ modemi sayesinde 21Mbps download hızına ulaşabilirsiniz. Rut500 en gelişmiş IEEE802.11n desteği sağladığı gibi IEEE802.11b/g standartlarını destekler ve kablosuz olarak 150Mps hıza kadar data alış verişini sağlar. Harici anten bağlanabilmesi sayesinde kablosuz ağ üzerinde en iyi sinyali yakalamanıza olanak tanır. 

Teltonika, 500'ün üzerinde çalışanı olan, 15 yıldan fazla sektör deneyimi edinmiş, Litvanya menşeili bir firmadır. Üretim ve tasarımlarının tamamı Avrupa'da yapılmaktadır.  Teltonika, özellikle 3G erişimi ve yedekli veri iletişimi çözümleri üzerine uygun maliyetli çözümler üretmeyi hedefliyor. 

RUT 500, Wireless Network erişiminde 802.11 B/G/N teknolojilerini destekler ve kablosuz cihazlarınızdan, yüksek hızda 3G internet erişimi almanızı sağlar. 21 Mbps download ve 5 Mbps upload hızlarına erişebilirsiniz.

Küçük tasarımıyla dikkat çeken RUT500, dış etmenlere karşı korumalı alüminyum gövdesiyle (-20) dereceden, (+70) dereceye kadar sıcak ortamlarda çalışabiliyor.Özellikle toplu taşıma araçlarında, şahsi arabalar ve bina dışında internet erişimi gerektiren bir çok yerde büyük kolaylık sağlıyor. Kablo ile internet erişiminin mümkün olmadığı her ortamda, üzerine takılan sim kart ile 3G bağlantı ile kablolu veya wireless internet erişimi için en hızlı ve kolay çözüm oluyor.Ayrıca bir diğer kullanım alanı olarak, kablo bağlantısı ile öncelikli internet erişimi kullanırken, kesinti olması durumunda otomatik 3G bağlantısı sağlayarak internet hattınızın sürekliliğini ve yedekliliğini sağlamış olursunuz. Rut-500, DHCP Loglama özelliği sayesinde, cihaz üzerinden IP alan cihazların zaman ve IP adres kayıtlarını tutarak, erişimleri kayıt altında tutmanızı ve raporlamanızı sağlarken bu bilgileri belirtilen bir FTP sunucusuna göndererek erişebilmenizi sağlıyor. Kara Liste / Beyaz Liste (White List / Black List) desteği sayesinde sadece belirli adreslere erişime izin verebilir veya kara liste özelliği sayesinde erişilmesini istemediğiniz adresleri engelleyebiliriniz. 
Daha fazla bilgi