Teldat C1+L

Teldat C1+L , ADSL2+ ve 3G erişimlerini birbirlerine yedekli olarak kullandırarak KOBI'lerin bağlantı ihtiyaçlarını tek bir kutuda sunar.

Teldat C1+L router, ADSL/ADSL2+ ile geniş bant bağlantının yanı sıra opsiyonel olarak 3G ile internete veya kurumsal ağa bağlantıyı sağlar. 3G erişim için 2 alternatifi vardır: Bunların ilkinde, 3G bağlantısı için dahili modem kullanılır. Bu ilk yöntem, 3G modülünün daha detaylı bir yönetimine olanak tanıması ve harici antenlerle de kullanılabilir olması sebebi ile kurumsal müşteriler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. İkinci yöntemde ise KOBI veya Ev Ofis kullanımı için USB portuna harici bir 3G USB modem bağlanabilir. Bunun için Teldat C1+L router da USB modem lisansının olması gereklidir. Her iki yöntem’de de 3G bağlantısı tüm mobil bağlantı çeşitlerini (HSPA, UMTS, EDGE, GPRS ve GSM) içermektedir. Tipik ofis bağlantı senaryoları arasında, ADSL2+ bağlantının kopmalara karşı 3G ile yedeklenmesi, veya her iki erişimin yükün dağıtılması açısından aynı anda kullanılması, ya da ADSL hattın kurulmasını beklerken sadece 3G ile bağlantının sağlanmasını sayabiliriz. Teldat C1+L ayrıca küçük ofislerin tüm bağlantı ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla 4 portlu 10/100 switch ve opsiyonel olarak sunulan WiFi seçeneğine de sahiptir. Yazılım tarafında ise güvenlik, QoS, routing yönetimi, arıza bulma araçları gibi yüksek bedelli routerlarla benzer özellkler sunulmaktadır.

Daha fazla bilgi
    • - İçerdiği yeni nesil multi DSL chipsetler ile her DSLAM, operator ve her ADSL/ADSL+2 tipi ile tam uyum - Opsiyonel dahili yönetilebilir 3G modülü - Opsiyonel USB 2.0 portu ile harici 3G modülleri kullanabilme - Opsiyonel dahili switch ve opsiyonel WiFi erişimi ile çeşitli ofis senaryolarına uyum sağlayabilme - Gelişmiş yazılım özellikleri ile karmaşık yapılara tam uyum sağlama