Teldat 3Ge+

Teldat 3Ge+, kurumsal router'a 3G özeIIiği kazandıran harici bir arayüz kartıdır (Harici WIC gibi). Teknolojinin zirvesindeki bu çevresel birim, router'da arayüz kartı yuvası, PCMCIA veya USB yuvası bulunmasını gerektirmez. Router ile Teldat 3Ge+ iletişimlerini Ethernet üzerinden sağIar.

Teldat 3Ge+, kendisi bir router değiI, router'a kablosuz WAN erişimi kazandiran bir arayüzdür. Router'a kazandirilan bu yeni 3G arayüzünün yönetimi de yine router'i içinden yapılır, bu sayede router'in karasal hat WAN hizmeti için kuIIandiği tüm servisler ve yöntemler yeni kablosuz WAN hizmeti için de kullanılabilir.

Öte yandan Teldat 3Ge+, kendisi bir router değiI, router'a kablosuz WAN erişimi kazandiran bir arayüzdür. Router'a kazandirilan bu yeni 3G arayüzünün yönetimi de yine router'ın içinden yapılır, bu sayede router'ın karasal hat WAN hizmeti için kuIIandiği tüm servisler ve yöntemler yeni kablosuz WAN hizmeti için de kullanılabilir.

Yenilikçi bir çözüm olan Teldat 3Ge+ bina içi senaryolarda 3G nin başarı ile kullanımını destekleyen maliyet odaklı ve basit bir çözüm sunar. Kurumsal router'lar 3G sinyalinin hiç oImadığı veya 3G geniş bant hızlarına olanak tanımayacak kadar düşük seviyede olduğu genellikle sistem odasi veya data centerlarda konumlandırılmaktadır. Bu soruna çözüm bulmak amacı ile Teldat 3Ge+ sistem odasinin dışında 3G kapsamasının en ¡yi olduğu yerlerde konumlandırılarak router'a ve kurumsal ağa 3G hizmetini sunabilir. Bu yaklaşım ile pahalı koaksiyal anten kabloları ve 3G sinyalini arttiracak tekrarlayıcılara gerek kalmamaktadır.

Opsiyonel olarak VoIP-GSM ağ geçidi de içeren Teldat 3Ge+ modelleri ile ofisin VoIP aramaları da GSM şebekesine gönderilebilir. Bu durumda kurum LCR avantajının yanısıra, VoIP şebekesinin acil durum planlarında GSM ile yedeklenebilmesine de sahip olmaktadir.

Daha fazla bilgi
  • - 3G ye geçişte düşük maliyet
   - 3. Taraf kurumsal router'lar ile uyumlu
   - Tamamen kurumsal router üzerinden yönetim
   - Yakınsama hizmetlerine hazır
   - Ölçeklenebilirlikte sınıfının en iyisi
   - Auto-provisioning (Programlama gerektirmez)
   - 3G için gelişmiş hata saptama ve reporlaması
   - Üstün Teldat 3G+ diagnostiği
   - Küçük boyutlar
   - Power over Ethernet desteği