Haberler

Bircom, Dünyanın en büyük callshop projesini hayata geçiriyor

Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgesinin en hızlı büyüyen 500 teknoloji firması arasında yer alan Bircom, dünyanın en büyük callshop projesini Saudi Telecom için Suudi Arabistan'da hayata geçiriyor.

Toplam 13 bin call shop'u içeren ve haziran ayında başlayan proje kapsamında bin adet call shop'un kurulumu tamamlandı.
Projedeki tüm call shop'ların merkezi yönetim altyapısında ise tamamı Türk mühendislerce oluşturulan Bircom'un Callipso CallShop çözümü kullanılıyor. Bircom'un Tayvanlı donanım üreticisi Artech ve Suudi Arabistan'daki dağıtıcı ve entegrator çözüm ortağı Bahraa Telecom ile birlikte yürüttüğü proje çerçevesinde Suudi Arabistan'ın her noktasına 13 bin adet callshop kabini kuruluyor.Bircom'un Callipso CallShop çözümünün yüksek seviyeli ölçeklenebilir yapısı sayesinde, projede merkezi tarife yönetimi ve ayrıntılı trafik analiz çözümleri gerçek zamanlı olarak yapılabiliyor.
Bircom CEO'su Burçin Bircanoğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Callipso CallShop çözümünün farklı ülkelerde geniş kullanım potansiyeli bulduğuna dikkat çekerek şunları söyledi: "Saudi Telecom için hayata geçirdiğimiz proje merkezi yönetilebilirlik anlamında callshop alanında tüm dünyada bir dönüm noktası. Bu büyüklükte dünya üzerinde başka biri callshop projesi bulunmuyor. Yurtiçinde olduğu gibi yurtdışında da yeni projelere imza atmaya devam edeceğiz."

Şubat - 2008 -