Haberler

Akıllı kapı artık Türkiye'de

2N Helios IP akıllı kapı iletişim sistemleri Telekomünikasyon sektöründe faaliyet gösteren Bircom tarafından Türkiye'de piyasaya sunuldu.

SIP tabanlı IP iletişim cihazı 2N Helios IP ile ev sahibi hareket halindeyken nerede olursa olsun kapısının önüne gelen biri ile cep telefonu üzerinden konuşabiliyor, gelenin kim olduğunu bilgisayarı üzerinden görebiliyor. Yine ev sahibi cep telefonundan şifre girip kapıyı nerede olursa olsun istediği zaman açabiliyor, 2N Helios IP ile bir yandan anahtar unutma derdi sorunu ortadan kalkarken diğer yandan kimse kapıda kalmadan içeriye buyur edilebiliyor.
2N Helios IP'nin en büyük farkı SIP tabanlı bir IP iletişim cihazı olmasında yatıyor. Bu sayede SIP platformundaki diğer cihazlarla birlikte uyumlu olarak çalışan 2N Helios IP, çözünürlüğü ayarlanabilir. VGA kamerasıyla yüksek kalitede gerçek zamanlı video aktarımı sağlayabiliyor. 2N Helios IP, 64 Kbps den 1 Mbps'ye kadar bant genişliği ve saniyede 30 kare kalitesine ulaşan video desteği sunuyor. Kart okuyucu desteği, ikincil röle devresi, zaman ayarlı yönetimi, web tabanlı programlama özellikleri kullanıcının hayatını kolaylaştırıyor. 500 kullanıcıya kadar çoklu numara arama imkanı, 54 adede kadar arka aydınlatmalı buton veya nümerik tuş takımı ile iki adete kadar bağımsız çalışabilen kilit kontrolü ise 2N Helios IP'nin önemli özelliklerden birkaçını oluşturuyor.

Şubat - 2008 -