2N® Helios IP İnterkom ile 360° Güvenlik Kalkanı

Uzun yıllardır Türkiye’de GSM FCT ürünleri ile tanınan 2N®, 20 yılı aşkın süredir interkom çözümleri üretiyor. Sunduğu interkom çözümlerinde şık bir tasarım ile yenilikçi teknolojik farklılıkları bir araya getiren 2N®, IP tabanlı interkom çözümlerini Helios markası ile pazara sunuyor.
2N® tarafından geliştirilen Helios IP interkom, teknolojik altyapısıyla tek bir kutuda tümleşik güvenlik ürünü olarak kullanılılabiliyor. Helios IP interkomun güvenlik kapsamı, Erişim kontrol Güvenliği, Bina Güvenliği, Bilgi Teknolojileri Güvenliği, Ziyaretçi Güvenliği ve İnterkom Güvenliği olmak üzere beş ana başlıkta toplanıyor.

1. Bina Güvenliği
1.1. Güvenlik Platformu Entegrasyonu
Günümüzün güvenlik sistemleri IP kameralar, erişim kontrol sistemleri veya dedektörler gibi birçok parçanın bir araya getirilmesiyle oluşturuluyor. Tüm sistemin beyni olan server (sunucu), tüm parçaları kontrol ederek bu parçalardan maksimum performans elde edilmesini ve sistemin tek bir cihaz gibi çalışabilmesini sağlıyor. İnterkom çözümleri son güvenlik sistemlerini kullandığı için, 2N markası da en son güvenlik trendlerini takip ediyor. Bu sebeple, 2N Helios IP İnterkom bir kamera veya erişim sisteminin bir parçası olabiliyor. Böylece, bağımsız olarak kullanılan bir cihazdan daha ileri düzeyde güvenlik önlemi sağlanmış oluyor.
1. 2. 7/24 HD Yayın
Kamera sistemleri insanları ve eşyalarını korumak için bugünün güvenlik sistemlerinin standart bir parçası haline gelmiş bulunuyor. Bir kamera sisteminin efektif olabilmesi için, gece karanlığında kayıt yeteneğine sahip bulunan HD kameralar standart olarak kullanılması gerekiyor. 2N Helios IP interkom çözümleri de bu ihtiyaca karşılık vermek üzere gece karanlığında HD görüntü sağlayan eşsiz bir kamera sistemi olarak çalışıyor. Böylece her koşulda yüksek kalitede video kaydı alınabiliyor.
1.3. Aksiyon & Reaksiyon Sistemi
Beklenmeyen bir durum meydana geldiğinde, bir şekilde bu duruma çözüm bulmak gerekir. Sadece dayanıklı bir telefondan fazlasını sunan 2N® Helios IP interkomlarının tüm modelleri sofistike özellikler donatılmıştır. Bu özellikleri sayesinde kullanıcıları bir kapının zorla açılmasına reaksiyon gösterebilir veya etkili farklı fonksiyonları bir arada kullanarak belirli bir duruma yanıt vermek için kuru kontak çıkışlarını kullanarak farklı kombinasyonlar üretebilirler.

2. Erişim Kontrol Güvenliği
2.1. Hırsızdan Korunma Sistemi
Yapılan araştırmalar, hırsızlık vakalarının %51'inde hırsızların binaya girerken ön kapıyı kullandığını gösteriyor. Bu durumdan dolayı, 2N Helios IP İnterkom yetkisi olmayan kişilerin giriş yapması veya kapıyı zor kullanarak açma girişimlerine yönelik olarak hırsızdan koruma sistemini sunuyor.
Hırsızdan koruma sistemi, 2N Helios IP İnterkom ile sunulan kapı açılış dedektörüyle beraber kullanılıyor. Örneğin kapı zor kullanılarak açılmaya çalışıldığında, interkom daha önceden kurulan alarmı aktif hale getiriyor. Böylelikle en üst düzeyde güvenlik sağlanmış oluyor.
2.2. Erişim Kontrol Sistemi
Erişim kontrol sistemleri günümüz modern binaları için doğal bir çözüm olarak sunuluyor. 2N Helios IP İnterkom çözümlerine eklenebilen RFID kart okuyucuları ile bina güvenlik sisteminin omurgasını oluşturabiliyor.
2.3. Devam Kontrol Sistemi
2N Helios IP İnterkom çözümü, kullanıcıları iş yerinde ilk karşılayan cihazdır. İnterkom içerisine entegre edilen kart okuyucu ile hem çalışan takip sistemi olarak hem de zamanlanmış kullanıcı profilleri olarak kullanılabilir. Böylelikle karmaşık ve pahalı sistemlerin yerine tek bir cihaz ile hem erişim kontrol sistemi hem de çalışan takip sistemi sorunlarına çözüm üretilmiş olur.

3. Kullanıcı Güvenliği
3.1. Akıllı Arama Sistemi
Birçok kullanımda interkom mevcut telekomünikasyon altyapısına bağlanır ve çağrı yönetimi için gelişmiş fonksiyonlar kullanır.Peki santral arızalanırsa veya sadece yüklü değilse ne olur? 2N® Helios IP İnterkomları çağrı yönetimi için gelişmiş özelliklerle donatılmıştır; bu sayede yapılan çağrılar her koşulda hedefine ulaşır.
3. 2. Acil Müdahale Sistemi
Bina yangını, okulda silahlı saldırı ya da ev ve ofis kapısında saldırı gibi hiç kimsenin içerisinde yer almak istemediği durumlar neredeyse her gün yaşanıyor. 2N Helios IP İnterkom çözümleri bu durumlarla mücadele etmeye ve ihtiyaç halinde yardım eli uzatmaya her zaman hazır olacak şekilde çalışıyor.
3.3. Akıllı Şifreleme Sistemi
İnterkom çözümlerinin doğru çalışması, otoyol üzerindeki bir sürücünün veya bina içerisindeki bir kişinin güvenliği açısından oldukça önemlidir. İnterkom kurulumun doğru yapılması, kurulum ayarlarının ve interkom verilerinin izinsiz kurcalanmasını önlemek de aynı derecede önemlidir. Bu sebeple, 2N interkomları kullanıcıların ve kurulum ayarlarının güvenliği ön planda olacak şekilde özelliklerle donatılmıştır.

4. Bilgi Teknolojileri Güvenliği
4.1. IP Network Güvenliği
2N, bir interkom üreticisinden farklı olarak şirketlerin bilgisayar ağ bağlantılarının güvenliğine de önem veriyor. Şirketlerin ağ bağlantıları içerisinde gizlilik derecesi yüksek verilerin saklanmaları, ağları bugün tüm şirketler ve çevreleri için iletişim omurgası haline getiriyor. Bu nedenden dolayı interkom ile beraber binanın dış yüzeyine getirilen ağ bağlantısı güvenliği konusunda oldukça önemlidir İnterkomlar içerisinde kullanılan teknoloji sayesinde şirketlerin ağ bağlantıları her zaman güvenli ellerde bulunuyor.
4.2. İletişim Güvenliği
Günümüzde haberleşme güvenliği büyük bir sorun olarak çne çıkıyor. E-posta ve telefon görüşmeleri sırasında en gizli bilgiler ifşa ediliyor ve şifreler çeşitli hizmetlere ulaşmak için internet ortamında paylaşılıyor. Bu ve benzeri sebeplerden dolayı, 2N interkom üzerindeki iletişim güvenliğine büyük önem veriyor. Örneğin internet üzerinde akan giriş verilerini veya işletim talimatlarını yanlışıyla değiştirmek mümkün olamıyor. Parola, yönerge gibi hassas verileri içeren tüm iletişim araçları şifrelenerek kötüye kullanılması engelleniyor.
4.3. Hacker’lara Karşı Direnişli OS
Günümüzde buzdolabından otomobile kadar her teknolojik cihazda bir işlemci bulunuyor. Bilgisayarlar genellikle kullanıcıların en büyük sırdaşı olmalarına rağmen, bir virüs saldırısına uğradıklarında ya da bir Trojan’a maruz kaldıklarında büyük sorunları da beraberinde getirirler. 2N Helios IP İnterkom, bu gibi tehlikeli ataklara karşı son derece dayanıklı bir yapıya sahiptir.
5. İnterkom Güvenliği
5.1. Gerçek Mekanik Dayanıklılık
Bir interkom, doğrudan gelen güneş ışığının dayanılmaz sıcaklığından , ağır yağışlardan , kışın dondurucu soğuklar ve fırtınalardan koruduğu binanın dışında zorlu koşullara maruz kalan bir cihazdır. Bu iklim koşullarının yanı sıra interkomlar şiddet görebilir veya hırsızlar tarafından saldırıların hedefi haline gelebilir. 2N® Helios IP İnterkom ile kullanıcılar ofislerinde veya evlerinde huzurlu bir şekilde bulunabilirler çünkü kapılarında bulunan Helios IP interkom tüm bu sorunlara karşı her zaman hazırlıklıdır.
5.2. Mekanik Saldırılar
Bir otoyol veya bina girişinde bulunan bir interkom, hırsızların veya şiddet yanlısı insanların hedefi haline gelebilir. 2N Helios IP® interkom çözümlerinin böyle bir durumda uyarı ve hatta aktif olarak cevap verebilecek özel fonksiyonları içermesinin nedeni de budur.
5.3. Kendi Kendine Teşhis
Helios IP interkom ürünleri insanların ve binaların güvenliğini sağlayan ve birçok fonksiyonları olan gelişmiş cihazlardır. İnterkomların fonksiyonlarının yüzde yüz çalışır olduğundan emin olmak bu nedenle çok önemlidir. Bu gibi durumlara karşı 2N® Helios IP interkom arıza durumlarında kendi kendine mail atma özelliği ile kullanıcısına yardımcı olacağından emin olunabilir. Ayrıca, otoyolda tıbbi yardım gerektiği bir anda acil yardım butonunun çalışmıyor olduğunu keşfetmek de hoş olmayacaktır.

Çözüme ait ürünler

  • 2N® Mifare Kartlı Geçiş Ünitesi
  • 2N® Helios Base IP İnterkom
  • 2N® Helios Verso IP İnterkom
  • 2N® Helios Force IP İnterkom
  • 2N® Dokunmatik Android İç Panel
  • 2N® Helios Safety IP interkom
  • 2N® Helios Vario IP İnterkom
  • 2N® Helios IP Video Kit
  • 2N® Helios Uni IP İnterkom
  • 2N® Helios IP Audio Kit