Faksınız Posta Kutunuzda

Faks Sunucuları, normal faks numaranız üzerinden faks almanızı sağlarken bu süreçten kağıdı çıkartır, tüm fakslarınızı arşivler ve otomatik olarak e-posta adresinize gönderimini sağlar. On binlerce faks kağıt israfı olmadan, okunaklılığını kaybetmeden faks sunucunuzda saklanabilir. Aynı zamanda tüm gönderilerinizi de masanızdaki PC’niz üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
E-posta ve faks genelde iki ayrı dünya olarak görülmekle birlikte yaygın ve yoğun olarak kullanımları ikisinin de ortak noktasıdır.
Faks 1843 yılından beri bizimle birlikte olan ve gelecekte de e-posta için yararlı bir tamamlayıcı olacak bir iletişim aracıdır. Sadece e-posta işleyebilir bir mesajlaşma sistemi dünyada milyonlarca faks cihazı ile bağlantısını kesmiş olacaktır. Yani soru neden faks iletişimi değil, bunun daha etkin ve daha esnek hale nasıl getirebileceğidir.
E-posta yazılı haberleşme ile telefon görüşmesinin hızını ve verimliliğini bir araya getirir. Ancak, faks hala daha güvenilir, virüssüz ve hukuk tarafından kabul edilir olmasından dolayı birçok durumda siparişler, yasal belgeler, sözleşmeler gibi önemli belgeler için fiili iletişim yöntemidir.
Bu durumda bu iki dünyanın en iyi yanlarını alıp e-posta ve faksı birleştirmekten daha iyi ne olabilir? Bunu E-Faks haberleşmesi olarak adlandırabiliriz.
Ağ faks sunucuları, alışılagelmiş bir ağı hızlı ve verimli bir şekilde faks ile etkinleştirerek kullanıcıların anında PC’leri üzerinde e-posta yazılımları ile faks alabilmelerini sağlamanın en iyi yolunu sunar. Bu tür ürünler entegrasyon gerektiren ek sunucular, işletim sistemi lisanları gibi ek maliyetler oluşturmaz. Basitçe faks sunucunuzu kurup E-faks haberleşmesi için hazır olursunuz.
Faks Sunucular kuruluşunuzun ağı üzerinden iletişim kurarlar. Faks Sunucusu bir sistem odasında bulunsa da fakslarınızı e-posta kullanarak masanızdan gönderebilirsiniz. Alınan fakslar da otomatik olarak e-posta adreslerine gönderilebilir.

Çözüme ait ürünler

  • Vidicode Analog Fax Server IP
  • Vidicode Fax Server ISDN BRI
  • Vidicode Analog Fax Server UNO
  • Vidicode Fax Server ISDN PRI