AudioCodes Mediant 1000 MSBR

Mediant 1000, MSBR yönetilen hizmetler ve dağıtılmış şirketlere hizmet veren servis sağlayıcılar için bir “all-in-one” çoklu servis erişim çözümüdür. Bu firmalara yönelik çoklu servis yönlendirici (router) cihazı üstün ses kalitesini garanti edecek SLA parametrelerini korurken, hızlı kablolu bağlantıya sahip kurumsal müşteriler için tümleşik ses ve veri hizmetleri çözümü sağlamak için tasarlanmıştır.

Mediant 1000 MSBR Audiocodes’un en iyi türdeki VoIPerfect media gateway teknolojisi ile birlikte çalışan kurumsal oturum sınır kontrolü (Enterprise class Session Border Controller), veri ve ses güvenlik bileşenleri (Data & Voice security elements), veri yönlendirme (Data Routing), LAN anahtarlama (LAN Switching) ve WAN erişimi servislerine dayanmaktadır. Bu servisler, aynı zamanda bulut bilişim servisleri ile bağlantıda kolaylık sağlar.
En iyi Kurumsal Sınıf Media Gateway
Mediant 1000, MSBR, 1-4 E1/T1/J1 Spans, 4-20 BRI hatları ve 4-24 Analog FXS / FXO arayüzü gibi pek farklı arayüzle birlikte çalışabilen bir Media Gateway’dir ile birlikte gelişmiş arama planları ve . SI’ten SIP’e bağlantı ile ses yönlendirme yetenekleri sayesinde kurumsal müşterilerin SIP Trunking hizmetlerinden zahmetsiz yararlanmalarını ve hem IP tabanlı tümleşik İletişim, hem de esnek PSTN ve geleneksel PBX bağlantılarından faydalanmalarını sağlar.

Veri Yönlendirme ve WAN Erişimi
Mediant 1000, MSBR RIP / OSPF ve BGP gibi statik ve dinamik yönlendirme protokolleri sayesinde veri yönlendirme imkanı sağlamaktadır. Buna ek olarak MSBR farklı WAN arayüzlerini desteklediği için servis sağlayıcılara bağlanırken de esneklik sunmaktadır.


SBC (Session Border Controller) ve Güvenlik Hizmetleri
AudioCodes'un Mediant 1000, MSBR güvenli bir VoIP ve veri platformu olarak tasarlanmıştır. Medya için SRTP, SIP kontrolü için TLS, yönetim için IPSec ve diğer ek özellikleri içeren gelişmiş Media Gateway güvenlik özelliklerini içermektedir.
Veri güvenliği işlevleri VPN uzaktan kullanıcı erişimi ve site için SSL entegre stateful Firewall, IDS/IPS kapsar. Bir tam özellikli kurumsal sınıf SBC, Back-to-Back User Agent (B2BUA) uygulanmasına dayanan güvenli bir ses ağı dağıtımı sağlar.

Hizmet (QoS) Kalite ve Deneyim Kalitesi (QoE)
AudioCodes Mediant ™ 1000, MSBR Hizmet (QoS) uygulama ve Deneyim Kalitesi (QoE) İzleme gelişmiş IP Kalite destekler. Bir BroadSoft PacketSmart gömülü ajan yararlanarak - bir SaaS tabanlı yaşam döngüsü yönetimi çözümü, Mediant 1000 MSBR, monitör, servis sağlayıcılar ve multi-site işletmeler, ağlar değerlendirmek VoIP dağıtımları tasdik ve ölçü için parça sağlayan, ve VoIP QoE optimize etmenize yardımcı hizmetleri.PacketSmart çözüm ya bir genel bulut hizmeti olarak veya özel bulut dağıtım müşterinin veri merkezi içinde sunulmaktadır. AudioCodes'un Mediant ™ 1000, MSBR da Ethernet çerçeve etiketleme (802.1P), IP paket işaretleme (Diffserv) ve trafik şekillendirme dahil olmak üzere, Hizmet (QoS) gelişmiş IP Kalite destekler.

Sürdürülebilirlik Hizmetleri
Dağıtılmış işletmelerin merkezi SIP tabanlı IP-Centrex sunucu veya şube ile hizmet müşterilerine bir hizmet sürekliliği mücadeleyle karşı karşıya olabilir.Bulut Esneklik Paketi (CRP) ve SAS (Bağımsız Beka) çözümleri merkezi SIP IP-Centrex sunucu veya IP-PBX bağlantısı kesildikten durumunda, PSTN yedek ile birlikte, SIP istemcileri arasındaki iç ofis iletişimi sağlarlar.

3. Parti Uygulamalar için Açık Platform tarafından sağlanan Katma Değer Hizmetler
AudioCodes Mediant 1000, MSBR yerleşik Açık Çözüm Ağı (OSN) sunucu seçeneği (Intel işlemci tabanlı) ile Çoklu Hizmet İş Router esnekliği uzanır. Bağımsız Yazılım Satıcıları ve OEM müşterileri kendi uygulamaları (örneğin IP-PBX, IVR, Çağrı Merkezi, Konferans ve daha) ev sahipliği yapacak bu entegre, genel amaçlı bir sunucu yararlanabilirler. Buna ek olarak, gelişmiş, on-board DSP Kaynak Farm gibi duyurular, kayıt, IVR, konferans ve kodlama, standart protokoller (örneğin, SIP ve MSCML) tarafından kontrol gibi tüm medya işleme hizmetleri, uygulanması sağlar. Kullanan Audiocodes DSP kaynakları adanmış, daha sağlam ve öngörülebilir ses performansı gibi genel amaçlı CPU dayalı tipik yazılım uygulamaları ile karşılaştırıldığında, sağlar.

Daha fazla bilgi